Prezent na dzień dziecka

Wielkimi krokami zbliża się wyjątkowy dzień w roku dla każdego dziecka. Dzień dziecka to okazja do wręczenia prezentów maluchom. Nie warto odkładać zakupów prezentowych na ostatnią chwilę. Dlatego poniżej znajdziesz kilka ciekawych propozycji, które mogą być świetnym prezentem.

Edukacyjne walory

Producenci zabawek prześcigają się w tworzeniu nowości. Coraz więcej pojawia się ciekawych propozycji zabawek, które nie tylko bawią, ale też uczą. Zabawka edukacyjna to idealny pomysł na prezent, która pobudzi kreatywność dziecka i sprawi, że skupi się na zabawie dłużej. W ofercie zabawek edukacyjnych można znaleźć przedmioty do odgrywania konkretnych ról, dziecięce instrumenty muzyczne, różnego rodzaju zestawy doświadczalne i konstrukcyjne. W tej kategorii można również znaleźć niezwykłe pomoce edukacyjne, które są wykonane z trwałych i kolorowych materiałów. Przykuwają wzrok i zachęcają dzieci do podjęcia zabawy i nauki.

Książka dobra na wszystko

Kolejną propozycją są książki. Na rynku wydawniczym w ostatnich latach ukazało się wiele różnych interesujących tytułów. Wiek nie ma tu znaczenia. Książka będzie idealna i dla maluszka i dla starszaka, wystarczy, że dobierzemy ją do wieku dziecka i jego zainteresowań by wzbudzić w nim zainteresowanie czytaną historią. Kolorowe ilustracje sprawiają, że dziecko chętnie będzie oglądać obrazki. Czytanie to wyjątkowa forma spędzania czasu z dzieckiem. Sprawia, że dziecko szybciej przyswaja nowe słowa, uczy się logicznego myślenia, empatii i wspiera rozwój psychiczny. Przy wyborze książki warto zwrócić uwagę na jej tematykę. Jeśli dziecko zmaga się z jakimś problemem np. boi się zasypiania, nie lubi myć głowy, nie chce sprzątać można wyszukać książkę, która pomoże w rozwiązaniu tego problemu. Edukacyjne walory książek są nieocenione w wychowaniu dziecka.

Sport to zdrowie

Dzieci to zazwyczaj wulkany energii więc kolejną praktyczną propozycja może być rowerek biegowy dla młodszych dzieci lub standardowy rower dla nieco starszych dzieci. Wspólne wycieczki rowerowe to świetny pomysł na aktywne spędzenie wolnego czasu. Dzieci szybko się uczą dlatego warto wprowadzać do ich życia różne dyscypliny sportowe. Jazda na rolkach czy deskorolce może być niezapomnianą przygodą.

Niezależnie od wyboru prezentu na dzień dziecka warto pamiętać, żeby ten dzień celebrować wspólnie z dzieckiem. Wyprawa na lody czy na basen będzie również miłą formą wspólnie spędzonego czasu. Połączenie rzeczowego prezentu z wybraniem się w atrakcyjne miejsce sprawi, że dziecko na długo zapamięta ten wyjątkowy dzień.

Ostatnie wpisy

Info