Pomysłowy i oryginalny prezent na dzień dziecka

Dzień dziecka się zbliża, a wraz z nim pojawia się pytanie, mianowicie: “Co kupić dziecku?”. Z pomocą przychodzą ponadczasowe książki, które można podarować małym pociechom. Wiele z nich jest dostosowana do wieku malucha, któremu chcemy ją wręczyć. Będzie to dobrym pomysłem, który prócz zabawy, pomoże w prawidłowym rozwoju dziecka.

Książki dla nastolatków.

Dla nastolatków bardzo dobrym rozwiązaniem będą książki zarówno obyczajowe, przygodowe, jak i te z kategorii science-fiction. Książki są bardzo uniwersalnym prezentem na prezent na Dzień Dziecka, a przy okazji zostaną z dzieckiem na dłużej i będą wspierały jego prawidłowy rozwój umysłowy. Dodatkowo jest to bardzo dobry prezent, ponieważ pozwala rozwijać wyobraźnię, a także uspokoić myśli. Jest to potrzebne zwłaszcza dzieciom w wieku nastoletnim, ponieważ w dzisiejszym scyfryzowanym świecie doświadczają ciągłego prze bodźcowania natłokiem informacji. Bardzo dobrze sprawdzą się pozycje takie jak seria o Harrym Potterze, “Opowieści z Narnii”, “Hobbit”, “Władca Pierścieni”, a także “Hania Humorek”, “Pamiętniki Wampirów” “Felix, Net i Nika” .

Książki dla malucha!

Dla maluchów bardzo dobrym rozwiązaniem są książki, które posiadają bardzo dużo opisów miejsc, postaci. Dzięki temu będą mogły przenieść się w świat bajki, którą czytają jeszcze wyraźniej i dokładniej. Jeżeli maluch nie potrafi czytać, warto pomagać mu się uczyć literek za pomocą książki, a międzyczasie to my jako rodzice możemy spędzić czas wspólnie z dzieckiem, przy czytaniu książeczki, chociażby na dobranoc. Nawyk czytania już od małego zakorzeni w dziecku tą wartość i w przyszłości chętniej będzie samo po nie sięgało (książki). W poszukiwaniu odpowiednich książek przychodzi ów artykuł. Bardzo dobrymi pozycjami do wyboru na prezent będą tytuły takie jak “Kubuś Puchatek”, “Piotruś Pan”, “Księga Dżungli”, “Akademia Pana Kleksa”, “Król Maciuś Pierwszy”, “Przygody Robinsona Kruzoe” i wiele wiele innych. 

Ostatnie wpisy

Info